صفحه اصلی / بیانیه / بیانیه فعالین حرکت ملی آذربایجان جنوبی درخصوص آغاز اعتراضات از ۱ خرداد ۱۴۰۱

بیانیه فعالین حرکت ملی آذربایجان جنوبی درخصوص آغاز اعتراضات از ۱ خرداد ۱۴۰۱

ملت فهیم و قهرمان آذربایجان همچنان که مستحضرید حاکمیت و نظام حال حاضر ایران دیگر شمشیر ظلم بیداد خودرا از رو بسته است و بدون هیچ گونه واهمه , مملکت را بسوی پرتگاه نیست و نابودی سوق میدهد.

با اینکه سردمداران نظام از رهبری گرفته تا مقامات بلندپایه حاکمیت, در سخنرانی هایشان اشاره به این دارند که جمهوری اسلامیشان رفته رفته روبسوی نابودی میرود, با این حال, با ندانم کاریهای بی حد و حسابشان در عرصه اقتصاد, سبب هرچه بحرانی تر شدنِ وضع معیشت مردم گردیدند.

بااینکه اعتراض به گرانی در تمامی کشورهای دنیا مرسوم و عملی کاملا قانونیست. اما حاکمیت با غیر قانونی نشان دادن اعتراضات قانونی مردم, گویا تصمیم گرفته است هر بلایی سر مردم بیاورد  ( از نابودی محیط زیست گرفته تا زوال اقتصادی)   با این همه انتظار دارد هیچ صدایی بعنوان اعتراض از مردم درنیاید.

ما فعالین حرکت ملی آذربایجان این بار جهت احقاق حقوق از دست رفته ملت شریف آذربایجان در تمامی زمینه ها و هم صدا با دیگر ملتهای تحت ستم , در ایران و در اولین روز از خرداد ماه ۱۴۰۱ شمسی, بعنوان روز مقاومت آذربایجان دست به اعتراضات گسترده خواهیم زد. باشد که با حرکت عظیم مردمی به خواسته های برحقمان دست پیدا کنیم.

گله جک بیزیم دیر.

آزادلیق , عدالت, میللی حکومت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *