صفحه اصلی / ایران / گرجستان یک شهروند ایرانی را به دلیل نقض تحریمها به آمریکا تحویل داد

گرجستان یک شهروند ایرانی را به دلیل نقض تحریمها به آمریکا تحویل داد

 وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که گرجستان یک تبعه ایران را که به نقض تحریم‌های آمریکا متهم بود، به واشنگتن تحویل داده است.

وزارت دادگستری آمریکا سه شنبه (۲۷ اسنفد) با صدور بیانه ای اعلام کرد این فرد که «مهرداد انصاری» نام دارد، تبعه ایران و مقیم امارات عربی‌ متحده بوده است. وی در سال ۲۰۱۲ به همراه دو فرد دیگر به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران تحت تعقیب قرار گرفته بود.

مهرداد انصاری، شهروند ۳۸ ساله ایرانی که به نقض تحریم‌ها در خصوص تجهیزات حساس نظامی متهم است از سوی گرجستان به ایالات متحده تحویل داده شد.

کریستوفر کومبز مسئول این پرونده در دایره سن آنتونیو پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در مورد استرداد این فرد از گرجستان به آمریکا گفته است: اف‌بی‌آی عمیقا از تلاش‌های هماهنگ و پشتیبانی راسخ دولت گرجستان و شرکای فدرال ما سپاسگذار است. ما همراه با هم، در طول چندین سال به صورت خستگی‌ناپذیر هر سرنخی که بود را پی گرفتیم تا اطمینان یابیم که انصاری نهایتا با اتهاماتی که علیه او مطرح است، روبرو شود.

او افزود: تحقیق در خصوص موارد نقض تحریم‌های تجاری ایالات‌متحده یکی از مهمترین اولویت‌های اف‌بی‌آی است، چراکه این فعالیت مجرمانه بر امنیت ملی ایالات‌متحده و متحدان ما، به خصوص امنیت نیروهای ما در خارج از کشور اثرگذار است.

پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، آمریکا صدها فرد و شرکت را به دلیل نقض تحریم‌های ایران جریمه کرده یا تحت تعقیب قضایی قرار داده است.

واشنگتن که در چارچوب سیاست «فشار حداکثری» در تلاش است بیشترین استفاده را از اهرم تحریم ببرد، در ماه‌های اخیر تعقیب طرف‌های همکار با ایران را تشدید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *