صفحه اصلی / ایران / اخراج ۱۷ دانشجوی ایرانی از مجارستان به دلیل رعایت نکردن اصول قرنطینه/ واکنش تهران

اخراج ۱۷ دانشجوی ایرانی از مجارستان به دلیل رعایت نکردن اصول قرنطینه/ واکنش تهران

اخراج ۱۷ دانشجوی ایرانی از مجارستان به دلیل رعایت نکردن اصول قرنطینه قطعی شده است.

بر اساس این گزارش پس از پیگیری‌های وزارت خارجه ایران، دولت مجارستان حکم اخراج ۱۴ نفر از دانشجویان را معلق و منوط به رأی نهایی دادگاه تجدیدنظر کرده بود اما شامگاه پنجشنبه دادگاه اداری مهاجرت مجارستان با استناد به قوانین دوره اضطراری اداره کشور، رأی به اخراج آنان داده است

۴۰ دانشجوی ایرانی برای قرنطینه به بیمارستان شهر بوداپست منتقل شده بودند و محل قرنطینه اتاق‌هایی‌ سه، چهار یا شش‌تخته و با کمترین فاصله بوده است.

بر اساس این گزارش، «در یکی از اتاق‌ها که شش نفر در آن اسکان داده شده بودند، تست یکی از دانشجویان مثبت شده ولی کادر درمانی اعلام کرده بودند که فضایی برای قرنطینه جداگانه او ندارند» و به همین دلیل در بیمارستان بین دانشجویان و کادر درمانی درگیری رخ می‌دهد.

پس از این درگیری سه دانشجو پس از انتقال به کمپ پناهندگان به ایران بازگردانده شده و ۱۴ دانشجوی دیگر نیز حکم اخراج دریافت کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از تصمیم دولت مجارستان برای اخراج ۱۷ دانشجوی ایرانی به اتهام غیرقابل توجیه نقض پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا در این کشور، عمیقا اظهار تاسف کرد.

پیش از این وزارت خارجه ایران با احضار سفیر مجارستان مراتب اعتراض خود را در خصوص رفتار پلیس و کادر پزشکی یک بیمارستان در بوداپست با دانشجویان ایرانی ابلاغ کرده‌ بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *