صفحه اصلی / آذربایجان / کلیبر: بازداشت ابوالفضل پورحسینقلی توسط نیروهای امنیتی ایران

کلیبر: بازداشت ابوالفضل پورحسینقلی توسط نیروهای امنیتی ایران

ابوالفضل پورحسینقلی، روزنامه‌نگار آذربایجانی اهل کلیبر، روز چهارشنبه ۷ مهرماه توسط نیروهای امنیتی ایران در محل کار خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

روز پنج‌شنبه ۸ مهرماه نیز «آرش شادمند» دبیر هنر و عکس تورک آزربایجانی، توسط نیروهای امنیتی ایران در کلیبر بازداشت شده بود.

گفته می‌شود، بازداشت این دو شهروند آزربایجانی پس از انتشار خبر تجاوز یک معلم بسیجی به پنج دانش آموز در اهر، در یک کانال تلگرامی صورت گرفته است. پیشتر هم امام جمعه شهرستان کلیبر در خطبه‌های نماز جمعه، به بهانه توهین به مقدسات خواستار برخورد نیروهای امنیتی با گردانندگان این کانال تلگرامی شده بود.

گفتنی است، یک معلم بسیجی دوره ابتدایی (ج.الف) در یک مدرسه ۱۵ نفره در یکی از روستاهای شهرستان اهر در آزربایجان‌ شرقی، در دو سال گذشته دانش‌آموزان دختر و پسر این مدرسه را مورد آزار جنسی قرار داده است.

در تاریخ ۳۱شهریور، پس از امتناع دانش‌آموزان یکی از روستاهای شهرستان اهر از رفتن به مدرسه، اولیای دانش‌آموزان با صحبت با کودکان خود از آزار جنسی این کودکان توسط معلم مدرسه مطلع شده‌ و با ثبت شکایت از این معلم بسیجی، خواستار مجازات وی شده بودند که آزادی متهم در کمتر از چند ساعت پس از بازداشت، خشم عمومی در شهرستان اهر را در پی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *