صفحه اصلی / آذربایجان / هشتگ حمایت از فعالین دربند آذربایجان جنوبی در ترکیه ترند شد

هشتگ حمایت از فعالین دربند آذربایجان جنوبی در ترکیه ترند شد

هشتگ حمایت از فعالین ملی مدنی آزربایجان جنوبی که توسط حکومت تورک ستیز ایران با احکام ناعادلانه به حبس محکوم شده اند، در ترکیه ترند شد.

دیشب سه شنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰، هشتگی با عنوان #SoydaşlarımızıÖzgürBırakın ( همتبارانمان را آزاد کنید ) توسط فعالین ترکیه ای در حمایت از فعالین دربند آزربایجان جنوبی راه اندازی شد و در مدت کوتاهی مورد استقبال شدید روزنامه نگاران، سیاستمداران و شهروندان ترکیه و آزربایجان شمالی قرار گرفت.

بر اساس آمارها، دیشب با این هشتگ، بیش از ۱۰ هزار توییت منتشر شد و این توییت در ترکیه ترند شد و مهر تایید دیگری زد بر برادری و اتحاد تورک های آزربایجان و تورکیه.

این طوفان توییتری پس از آن راه اندازی شد که حکومت ایران ۱۲ تن از فعالین آزربایجان جنوبی را به جرم دفاع از آزادسازی قاراباغ، در مجموع به ۱۸۰ ماه زندان و ۸۸۸ ضربه شلاق محکوم کرد. این اقدام تورک ستیزانه ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های آزربایجان شمالی و ترکیه داشته است.

روز یکشنبه ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰، نیز هشتگ حمایت از آزربایجان جنوبی با عنوان #GüneyAzerbaycanSeninleyiz در ترکیه ترند شده بود. این هشتگ نیز با همت فعالین تورکیه ای در اعتراض به سیاست های سرکوبگرانه حکومت تورک ستیز ایران بر علیه تورک های آزربایجان جنوبی، در توییتر راه اندازی شده بود.

پیشتر در شهریورماه ۹۹ نیز با قهرمانی تیم تیراختور آزربایجان در جام حذفی ایران، هشتگ تبریکلر تیراختور #TebriklerTraktör  به ترند نخست توییتر در ترکیه تبدیل شده بود.

منبع: گوناز تی وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *