صفحه اصلی / آذربایجان / ند پرایس: در مقابل تهدیدات تهران حامی آذربایجان هستیم

ند پرایس: در مقابل تهدیدات تهران حامی آذربایجان هستیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درخصوص ادامه تهدید ایران علیه همسایگان از حمایت واشنگتن از جمهوری آذربایجان (آزربایجان) خبر داد.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جمعه ۲۰ آبان تاکید داشت آمریکا اقدامات تهدید آمیز حکومت ایران علیه همسایگان را محکوم می کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری در پاسخ به سؤالی در این زمینه گفت: «وزیر خارجه آمریکا اوایل هفته جاری فرصتی برای دیدار با همتای جمهوری آزربایجانی خود داشت. ما به وضوح گفته‌ایم که ایران تهدیدی برای منطقه است. ما به ایستادن کنار شرکای خود، حمایت از آنها و در نهایت ایستادگی برابر نوع نفوذ بی‌ثبات ‌کننده‌ ایران در منطقه و شاید فراتر از آن ادامه خواهیم داد.»

رئیس جمهور آزربایجان  سه شنبه در مراسمی به مناسبت دومین سالگرد آزادسازی قاراباغ از اشغال ارمنستان، با اشاره به قشون کشی ایران به مرز آزربایجان گفت: «هیچ کس نمی‌تواند ما را بترساند.»

پرزیدنت علی اف تاکید داشت: «ما در حال تقویت ارتش خود هستیم و به تقویت آن ادامه خواهیم داد. ارمنستان باید درک کند که این سیاست ماست. ما از هیچکس نمی‌ترسیم. اگر از کسی می‌ترسیدیم، هرگز جنگ دوم قاراباغ را شروع نمی کردیم، تک تک ما آماده مرگ بودیم، ترجیح می‌دادیم بمیریم تا عقب نشینی، آزادی یا مرگ، حالا  هم حاضریم برای حقوق خود بمیریم.»

علی اف در ادامه گفت: «کسانی که در مرز ما برای حمایت از ارمنستان رزمایش برگزار می کنند نیز باید این را بدانند که هیچ کس نمی‌تواند ما را بترساند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *