صفحه اصلی / آذربایجان / مراغه: مخالفت اداره اماکن با صدور پروانه کسب مختار ابراهیمی

مراغه: مخالفت اداره اماکن با صدور پروانه کسب مختار ابراهیمی

مسئولان ایران با هدف تشدید فشارها بر فعالین ملی مدنی آزربایجان جنوبی، با صدور پروانه کسب برای «مختار ابراهیمی» مخالفت کردند.

مختار ابراهیمی فعال آزربایجانی ساکن مراغه در صفحه اینستاگرامی خویش اطلاع داده است که بعد از دوماه پیگیری برای اخذ پروانه کسب، علیرغم تکمیل پرونده و اخذ مبالغ لازم توسط اتاق اصناف و اخذ مالیات توسط اداره مالیات، اداره اماکن شهرستان مراغه با صدور پروانه کسب که آخرین سطح کسب درآمد اجتماعی برای هر خانواده است مخالفت نموده است.

طی پیگیری‌های مکرر آقای ابراهیمی تنها شرط صدور پروانه کسب و اجازه فعالیت برای کسب معاش خانواده، توقف کامل هر گونه فعالیت اجتماعی،سیاسی و فرهنگی ایشان اعلام شده و همچنین  کنار گذاشتن و عدم نوشتن هرگونه مطلب تحلیلی، سیاسی در کلیه قالب های اجتماعی، از شروط اداره اماکن این شهرستان  برای صدور پروانه کسب اعلام گردیده است.

مختار ابراهیمی کارشناس علوم سیاسی و دانشجوی رشته فیزیک هسته ای پیشتر نیز بدلیل فعالیت های مدنی خویش سابقه بازداشت محکومیت و زندان دارد وی در دادگاه انقلاب مراغه از بابت اتهام ”تشکیل دسته و گروه علیه نظام و عضویت در کانالهای و گروههای معاند نظام” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم گردید و با اعتراض به حکم پرونده هم اینک به دادگاه تجدید نظر آزربایجان شرقی ارجاع داده شده است.

چندی پیش نیز تحت فشار اداره اطلاعات، کانون وکلای دادگستری استان آزربایجان شرقی با صدور عدم پروانه وکالت برای «ییلماز مهرعلی بیگلو» وکیل و فعال ملی مدنی آزربایجان مخالفت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *