صفحه اصلی / آذربایجان / فراخوان عمومی مرکز همکاری تشکیلات‌های آزربایجان جنوبی در رابطه با وضعیت اسفبار معیشتی مردم

فراخوان عمومی مرکز همکاری تشکیلات‌های آزربایجان جنوبی در رابطه با وضعیت اسفبار معیشتی مردم

ملت تورک آزربایجان:

همانگونه که مستحضرید در سایه سیاستهای نابخردانه و ماجراجویانه رژیم جمهوری اسلامی و فساد سیستماتیک در ارگانهای رژیم، وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در آزربایجان جنوبی و مناطق مختلف ایران به صورت بی‌سابقه‌ای رو به وخامت گذاشته است و در حالی که مدتهاست برخی اقلام اساسی مانند گوشت و میوه از سفره‌ها حذف شده است اکنون تهیه اقلام حیاتی مانند نان و آرد نیز برای بخشهای قابل توجهی از جامعه به چالش جدی تبدیل شده است. چنانکه رژیم به زعم خود سعی می‌کند با تدابیری مانند جیره‌بندی نان بحران را تحت کنترل نگه دارد ولی عملاً اقتصاد ورشکسته، نگاه غیرعلمی ایدئولوژیک و فساد نهادینه شده مانع از موفقیت رژیم می‌باشد.

در این شرایط است که از مناطق مختلف صدای نارضایتی مردمی به انحاء مختلف در حال بلند شدن است و در روزهای اخیر جرقه اعتراضات فراگیر در مناطق مختلف زده شده است. چه، جوانی که در شهر اورمیه از سر فقر و ناچاری ماشین خود را در مقابل اداره مرکزی اطلاعات به آتش کشید، بر روی دیوار اطلاعات مرگ بر خامنه‌ای نوشت و سپس نشست تا دستگیر شود، خود نمونه‌ای گویا از حال نزار مردم و در اصل فریاد رسای تمامی جامعه آزربایجان بود. 

ملت تورک آزربایجان:

در حالی که موج اعتراض در میان ملیتهای شهروند ایران در حال فراگیر شدن است و در حالی که ملت تورک آزربایجان یکی از قربانیان اصلی سیاستهای تبعیض‌آمیز رژیم ایران است، بی‌شک حق ملت ماست که همزمان با سایر ملیتهای تحت ستم، از جمله ملت عرب اهواز، صدای اعتراض خود را بلند کند و به انحاء مختلف حقوق حقه خود و در رأس آن حق زندگی انسانی و شرافتمدانه را مطالبه کند.

بدیهی است که وضعیت رقت‌بار معیشتی، هرچند برای برخی مضاعف، ولی در کل مشکل مشترک تمام ملیتها و طبقات اجتماعی کشور ایران است. فلذا علاج آن مبارزات همزمان و توأمان می‌طلبد. ولی در عین حال نبایستی فراموش کنیم که برخی جریان‌های فاشیستی و حتی تروریستیِ تمامیت‌خواه و بدخواه آزربایجان مترصد هستند تا مانند گذشته مبارزات آزادیخواهانه آزربایجان را به نام خود مصادره کرده و در نهایت با بازتولید استبداد و فاشیسم، آزربایجان را دوباره اسیر استبداد و استعمار کنند. فلذا آزربایجان باید به نام خود، با سمبل‌های خود، با شعارهای خود و به زبان مادری خود در میدان باشد تا ضمن تشریک مساعی و مبارزات توأمان با جنبش‌های حق‌طلبانه و آزادی‌خواهانه ملل تحت ستم، نقشه‌های جریانهای فاشیستی، تروریستی و تمامیت‌خواه را نقش بر آب کند.

«مرکز همکاری تشکیلات های آزربایجان جنوبی» بدین وسیله اعلام می کند اعتراضات فراگیر و همه جانبه را حق مسلم ملت تورک آزربایجان و تمامی ملل تحت ستم در ایران می داند و در این راستا ضمن پیگیری و تحلیل مستمر و دقیق تحولات بطن جامعه، ارتباط مستمر خود با جامعه آزربایجان و مناطق مختلف تورک نشین ایران را حفظ خواهد کرد تا اقدامات لازم را در این راستا به انجام رساند.

«مرکز همکاری تشکیلات‌های آزربایجان جنوبی» باور دارد مشکلات و بحرانهای ریشه‌ای در کشور ایران زمانی به معنای واقعی حل خواهد شد که اراده آزاد مردم به معنای واقعی حاکم و جاری شود و مردمان کشور ایران بتوانند آزادانه و آگاهانه برای خود تصمیم بگیرند. در این راستا شعار مردمی «آزادلیق، عدالت؛ میلی حؤکومت» (آزادی، عدالت؛ حکومت ملی) را که در بطن جامعه آزربایجان تولید شده و گسترش یافته است را راهنما و نقشه راه خود و ملتمان میدانیم و مبارزاتمان را در این راستا پیش خواهیم برد. 


مرکز همکاری تشکیلات‌های آزربایجان جنوبی:

اتحادیه دمکراتیک ترکهای آزربایجان جنوبی-گادتب
تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان –دیرنیش
جبهه آزادی -گاماج
جنبش دانشجویی آزربایجان- آزوح
حزب استقلال آزربایجان جنوبی-گایپ
حزب دمکرات آزربایجان جنوبی-گادپ
حزب لیبرال دموکرات آزربایجان جنوبی-گالدپ
حزب مرکزی آزربایجان-آ م پ

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *