صفحه اصلی / آذربایجان / فتنه‌انگیزی دوباره حکومت ایران؛ انتصاب یک کُرد به عنوان استاندار آذربایجان غربی

فتنه‌انگیزی دوباره حکومت ایران؛ انتصاب یک کُرد به عنوان استاندار آذربایجان غربی

حکومت ایران در سیاست های تورک ستیزانه خود و کُردیزه کردن غرب آزربایجان، یک کُرد را به عنوان استاندار آزربایجان غربی انتصاب کرده است.

گزارش می‌شود این فرد «محمدصادق معتمدیان» نام دارد و در حال حاضر استاندار خراسان رضوی است. گفته می شود انتخاب وی از طرف تهران به عنوان استاندار جدید آزربایجان غربی قطعی شده ولی هنوز رسانه ای نشده است.

محمدصادق معتمدیان متولد کرمانشاه است و کرد شیعه می‌باشد.

این اقدام تورک ستیزانه در حالی صورت می گیرد که اکثریت مطلق جمعیت آزربایجان غربی تورک هستند. حکومت ایران تلاش دارد با سپردن پستهای کلیدی آزربایجان غربی به کُردها، کُردیزه کردن غرب آزربایجان و ایجاد دیوار حائل بین تورک های آزربایجان جنوبی و تورک های تورکیه را شدت ببخشد.

پیشتر دولت حسن روحانی نیز در راستای همین سیاست، «محمدمهدی شهریاری» از کُردهای بجنورد را به عنوان استاندار آزربایجان غربی انتخاب کرد که وی هم اکنون آخرین روزهای مدیریت خود در این استان را سپری می کند. انتخاب شهریاری با اعتراضات گسترده ملت آزربایجان روبرو شده بود.

شهریاری دارای افکار تورک ستیزانه و از هواداران گروههای تروریستی کُردی بود. او پس از بستن رسانه های منتقد آزربایجان‌غربی، تهدید خبرنگاران دلسوز این استان و تصفیه مدیران تورک از سمت‌های کلیدی استانداری، زمینه را برای تغییر نرم ترکیب جمعیتی و مدیریتی غرب آزربایجان به نفع گروه‌های تروریستی کُردی و پان ایرانیست‌ها فراهم کرد.

انکار نسل کشی تورک های آزربایجان غربی بدست ارمنی ها در فاجعه جیلولوق، حمایت از گروههای افراطی و تروریستی کُردی، بی حرمتی به شهدای غرب آزربایجان و قربانیان گروههای تروریستی کُردی، اختصاص بخش اعظم بودجه های استان به شهرهای کُردنشین، اختصاص بودجه های کلان به قاچاقچیان و مرزنشیان کُرد تحت عناوین مختلف، دخالت در انتخابات مجلس و شورای شهرهای غرب آزربایجان به نفع کُردها، تنها بخشی از خیانت های این استاندار بیگانه به ملت آزربایجان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *