صفحه اصلی / آذربایجان / فاشیسم فارسی این بار نام «استان آذربایجان شرقی» را به «استان تبریز» تحریف کرد

فاشیسم فارسی این بار نام «استان آذربایجان شرقی» را به «استان تبریز» تحریف کرد

شرکت آسان پرداخت پرشین از بزرگترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی ایران با حذف کلمه آزربایجان، نام «استان آزربایجان شرقی» را به «استان تبریز» تحریف کرد.

شرکت آسان پرداخت پرشین موسوم به (آپ) تحت نظر بانک مرکزی ایران است و با بانک‌ها و شرکت های ایران در زمینه پرداخت الکترونیک همکاری می‌کند.

این شرکت در اقدامی فاشیستی و تورک ستیزانه در قبوض پرداختی مشتریان، نام آزربایجان را حذف نموده و به جای «استان آزربایجان شرقی» از واژه جعلی «استان تبریز» استفاده می کند.

سیاست های ضدآزربایجانی شرکت ها، نهادهای دولتی و مسئولان عالیرتبه ایران در تحریف اسامی تورکی و حذف نام آزربایجان پیشتر نیز بارها خبرساز شده و خشم شهروندان آزربایجانی را برانگیخته است.

پیش‌تر حسن روحانی رئیس جمهوری اسبق ایران نیز در جریان دیدار با نخبگان آزربایجان غربی به جای «استان آزربایجان غربی» از واژه جعلی «استان ارومیه» استفاده نموده بود که این گستاخی نیز اعتراضات زیادی را برانگیخته بود.

«استان ارومیه» اصطلاحی است که توسط گروه‌های تروریستی کٌردی با هدف حذف نام «آزربایجان»، از «استان آزربایجان غربی» و تحریف هویت تورکی این استان ساخته و پرداخته شده و دولتمردان و نهادها رسمی ایران نیز همراستا با این گروههای تروریستی از این واژه جعلی استفاده می کنند.

در تیرماه ۹۹ هم «سعید نمکی»؛ وزیر بهداشت سابق ایران، نام استان آزربایجان غربی را به «مهاباد» و نام «آزربایجان شرقی» را به «آزر شرقی» تحریف کرده بود.

همچنین بسیاری از مسئولان ایران و رسانه های فارسی زبان، همسو با جریانات فاشیستی فارس محور و تورک ستیز، به جای «آزربایجان» از واژه جعلی «شمال غرب» استفاده می کنند.

منبع: گوناز تی وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *