صفحه اصلی / آذربایجان / جان باختن ۳ شهروند آذربایجانی به دست گروههای تروریستی کُردی و اعتراض شهروندان ترک به حمایت های ایران از گروههای تروریستی+ فیلم

جان باختن ۳ شهروند آذربایجانی به دست گروههای تروریستی کُردی و اعتراض شهروندان ترک به حمایت های ایران از گروههای تروریستی+ فیلم

به دنبال جان باختن ۳ شهروند تورک بر اثر حمله گروههای افراطی و تروریستی کُردی در بخش آواجیق ماکو، شهروندان تورک به حمایت های ایران از قاچاقچیان و گروههای افراطی و تروریستی کُردی در غرب آذربایجان اعتراض کردند.

چند روز پیش گروههای افراطی و تروریستی کُردی در روستای «نادو» بخش آواجیق با هدف تصرف اراضی ییلاقی مردم منطقه، به روی آنان آتش گشودند که بر اثر آن ۳ شهروند تورک جان خود را از دست دادند.

تحرکات آزادانه قاچاقچیان و گروههای تروریستی کُردی تحت حمایت های مسئولان ایران، خشم مردم منطقه را برانگیخت. به دنبال بالا گرفتن اعتراضات «محمد علیپور رحمتی» نماینده ماکو به همراه شماری از نیروهای نظامی امنیتی ایران برای فرونشاندن خشم معترضین عازم منطقه شدند.

یکی از شیرزنان تورک منطقه که برادرش مورد حمله گروههای افراطی کُردی قرار گرفته، در حضور مسئولان نظامی امنیتی، از سیاست های حمایتی ایران از گروههای افراطی و تروریستی کُردی به شدت انتقاد می کند و خطاب به نماینده ماکو می گوید: «قانون(حکومت) از ما حمایت نمی کند، فقط از کُردها حمایت می کند. اگر این اقدامات ادامه یابد کفن پوش خواهم شد و به همراه مردم منطقه با تروریست ها مقابله خواهم کرد. کاری نکنید شمار جنازه ها از ۳ نفر به ۱۰ الی ۲۰ جنازه افزایش یابد. شما کجا بودید؟ چرا امنیت مردم را برقرار نمی کنید؟»

این شیرزن تورک می گوید: «مسئولان به (کشتن مردم منطقه با اسلحه) می گویند “درگیری” کجای این درگیری است؟ درگیری زمانی است که هر دو طرف اسلحه داشته باشند نه اینکه کُردها با اسلحه بیایند و ییلاقات ما را تصاحب کنند.»

یک شهروند دیگر فریاد می زند: «دارند ما را نابود می کنند. اینجا اراضی تاریخی تورک هاست. با اسلحه وارد اراضی ما شده اند و خون تورک ها را می ریزند.»

حکومت ایران و سپاه پاسداران روابط گسترده ای با قاچاقچیان کُرد و گروههای مافیایی – تروریستی کُردی دارند. ایران از این تبهکاران در ترورهای برون مرزی، همچنین بر علیه آزربایجان شمالی، جنوبی و ترکیه استفاده می کند. ایران همچنین به کمک این گروههای تروریستی قصد دارد غرب آزربایجان را ناامن نموده و تورک ها را به کوچ از منطقه مجبور کند تا ارتباط زمینی تورک های آزربایجان جنوبی و ترکیه را قطع نماید.

بر اثر این سیاست های تورک ستیزانه حکومت ایران غرب آزربایجان به جولانگاه گروههای افراطی و تروریستی کُردی و حامیان آنها بدل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *