صفحه اصلی / آذربایجان / تجمع اعتراضی بازنشستگان آذربایجان جنوبی: مرگ بر رئیسی+ فیلم

تجمع اعتراضی بازنشستگان آذربایجان جنوبی: مرگ بر رئیسی+ فیلم

بازنشستگان در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی از جمله تبریز، زنجان، کرج و قزوین هم‌زمان با مصوبه هیات وزیران درباره افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان دست به اعتراض زدند. بازنشستگان معتقدند حقوق آنها باید حداقل ۳۸ درصد افزایش یابد.

معترضان در تبریز شعارهایی چون «مرگ بر رئیسی»، «مرگ بر دولت مردم فریب»، «مرگ بر وزیر بی لیاقت»، «وزیر بی‌لیاقت استعفا استعفا» «‌وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» سردادند.

همانگونه که در فیلم زیر مشخص است نیروهای سرکوبگر ایران قصد داشتند مانع عبور بازنشستگان آزربایجانی شوند اما نتوانستند در برابر سیل عظیم معترضان مقاومت کنند.

در زنجان نیز بازنشستگان با تجمع در مقابل استانداری، شعارهای «بازنشسته می میرد ذلت نمی پذیرد» و «ننگ ما ننگ ما صداوسیمای ما» سردادند.

بازنشستگان خواهان مطالباتی از جمله افزایش حقوق به میزان نرخ واقعی سبد معیشت هستند و می‌گویند حتی مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش ۳۸ درصدی برای غیرحداقل‌بگیران را رعایت نکرده است.

همزمان با شهرهای آزربایجان، بازنشستگان در شهرهایی مانند دزفول، گیلان، کرمانشاه، شوشتر و احواز نیز تجمعات مشابهی برگزار کردند. بازنشستگان در ماه‌های گذشته نیز بارها دست به تجمع زده و خواستار افزایش مستمری بازنشستگی شان شده اند.

اعتراض بازنشستگان در شرایطی صورت گرفته که سخنگوی دولت ایران روز یکشنبه در توییتی از اقدام‌های دولت درباره بازنشستگان دفاع کرد و افزایش حقوق آنها را «یکی از بیشترین افزایش‌ها در ۲۰ سال گذشته و نزدیک ۲۰ درصد بالاتر از نرخ رسمی تورم» خواند.

آزادسازی قیمت‌ها توسط دولت ایران که به افزایش شدید قیمت کالاها منجر شده، وضعیت گروه‌هایی از جمله بازنشستگان را با دشواری‌های مضاعف روبرو کرده است.

منیع: گوناز تی وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *