صفحه اصلی / آذربایجان / تبریز: برگزاری جلسه دادگاه «سعید سلطانی» و «بابک کیومرثی»

تبریز: برگزاری جلسه دادگاه «سعید سلطانی» و «بابک کیومرثی»

دو فعال ملی آذربایجان (آزربایجان) جنوبی «سعید سلطانی» و «بابک کیومرثی» جهت ارائه آخرین دفاعیات به دادگاه انقلاب تبریز فرا خوانده شدند.

این دو فعال آزربایجانی امروز دوشنبه (۳۰ فروردین) در شعبه 16 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تبریز به ریاست موسوی جهت ارائه آخرین دفاعیات حاضر شدند

آخرین دفاعیات سعید سلطانی و بابک کیومرثی در خصوص اتهام های «عضویت در جمعیت های معارض نظام» و «عضویت در گروههای تجزیه طلب» توسط قاضی موسوی رئیس شعبه اخذ شده است

سعید سلطانی و بابک کیومرثی پیشتر در تاریخ 13 مهر سال ۱۳۹۹ در محل کار خود در شهرستان جلفا توسط نیروهای امنیتی تبریز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شدند. ماموران در زمان بازداشت آقای سلطانی اقدام به بازرسی منزل وی کرده و تعدادی از وسایل شخصی وی از جمله لپ‌تاپ، تلفن همراه، کتاب‌ها و خودروی او را ضبط کرده و با خود بردند.

به علاوه در جریان بازداشت آقای کیومرثی همسر وی توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

بابک کیومرثی نهایتا در تاریخ ۱۱ آذرماه و سعید سلطانی در تاریخ ۱۲ آذرماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان تبریز منتقل شده بودند که ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۹ هر کدام با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی بطور موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *