صفحه اصلی / آذربایجان / بنیاد شهریار برای یک کُرد افراطی تورک ستیز در تبریز نکوداشت برگزار می کند

بنیاد شهریار برای یک کُرد افراطی تورک ستیز در تبریز نکوداشت برگزار می کند

بنیاد شهریار که توسط پان ایرانیست های تورک ستیز اداره می شود، قرار است عصر امروز پنجشنبه ۲۰ مردادماه ۱۴۰۱، در تبریز برای «قادر فتاحی قاضی» مراسم نکوداشت برگزار کند.

قادر فتاحی قاضی متولد سویوق بولاق(مهاباد) استاد گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تبریز و یک کُرد افراطی تورک ستیز می باشد. اکثریت مطلق آثار وی درباره زبان، تاریخ و ادبیات کُردی است.

بنیاد شهریار تنها نام شهریار را یدک می کشد و از نام استاد شهریار در جهت اهداف پانفارسیستی و تورک ستیزانه سوء استفاده می کند. این مجموعه طبق اساسنامه‌اش جهت ترویج زبان و ادبیات فارسی ایجاد شده و ریاست آن از ابتدا تا به امروز به خانم «مهری باقری» واگذار شده است. مهری باقری اهل تهران و متخصص زبان و ادبیات باستانی (فارسی) و هیچ تخصصی درباره زبان، ادبیات و تاریخ آذربایجان ندارد.

در حالیکه شاعران و نویسندگان تورک و خادمان به ملت آزربایجان از طرف مسئولان ایران مورد بی مهری قرار می گیرند، برگزاری مراسمات بزرگداشت برای کردهای افراطی و پان ایرانیست های تورک ستیز در آزربایجان کاملا آگاهانه و جهتدار صورت می گیرد و دهن کجی به ملت تورک آزربایجان محسوب می شود.

در اواخر تیرماه سالجاری نیز «قاسم ناظمی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌شرقی در خیانتی دیگر به ملت آذربایجان، از کتاب «جلال‌الدین کَزّازی» فاشیست تورک ستیز ایرانشهری در تبریز رونمایی کرد. کَزّازی از مخالفان سرسخت استفاده از کلمات تورکی و عربی است و معتقد است حتما باید از کلمات فارسی بهره برد. تلاش او برای استفاده از کلمات عجیب و غریب فارسی در مکالماتش، مورد تمسخر قرار گرفته و سوژه طنز مخاطبان شده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد آزربایجان شرقی پیشتر در خردادماه امسال هم از «قطب‌الدین صادقی» فرد کردزبان افراطی تورک ستیز نیز برای سخنرانی در دومین نشست علمی نظامی پژوهی در تبریز دعوت کرده بود که تحت فشار افکار عمومی آزربایجان این فرد افراطی اهل سنندج از این نشست کنار گذاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *