صفحه اصلی / آذربایجان / انتقال علیرضا فرشی به حسینیه بند ۹ زندان تهران بزرگ

انتقال علیرضا فرشی به حسینیه بند ۹ زندان تهران بزرگ

به دنبال درگیری ارازل اوباش در بند نگهداری علیرضا فرشی در زندان تهران بزرگ، این فعال ملی مدنی آذربایجان جنوبی به حسینیه بند ۹ زندان تهران بزرگ منتقل شد.

پس از درگیری روز جمعه ارازل اوباش در بند نگهداری علیرضا فرشی در زندان تهران بزرگ، که موجب ضرب و شتم و انتقال یک سری از زندانیان سیاسی و عقیدتی به بهداری زندان شده بود، نهایتأ تعدادی از زندانیان با تماس به نزدیکانشان اطلاع داده اند، تلفن آن محل روز جمعه از ساعت ۶:۰۰ بعد از ظهر بطور موقت قطع و روز شنبه به مورخه ۱۴۰۰/۰۷/۱۷، علیرضا فرشی به همراه ۸ تن دیگر از زندانیان به حسینیه بند ۹ انتقال یافته اند.

سابقأ علیرضا فرشی، فعال شناخته شده آذربایجانی، به کررات طی ارسال فایل های صوتی و نامه های سرگشاده به مسئولین ذیربط و افکار عمومی، از وضعیت نامناسب زندان تهران بزرگ سخن به میان آورده بود.

سالهاست در ایران مطابق با آیین نامه اجرایی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی با محوریت اصل فردی کردن مجازات ها، از استانداردهای تفکیک و طبقه بندی غیر از روحانیت، نظامی و جنسیت سایر موضوعات از قبیل سن، نوع اتهام یا جرم، کارآفرینی بازداشتی یا محکوم، تابعیت و… رعایت نمی شود و از این لحاظ فعالین سیاسی و عقیدتی نیز یکی از قربانیان این رفتار عامدانه و فراقانونی سازمان زندان ها در تبعیت از دستگاه قضایی هستند. چنانکه دو سال پیش زندانی سیاسی بنام علیرضا “شیرمحمدعلی” در زندان تهران بزرگ، بعلت عدم تفکیک توسط دوتن از زندانیان جرائم خطرناک مورد ضربات چاقو و سرانجام فوت نموده بود.

علیرضا فرشی فعال تورک آذربایجانی که هم اکنون در حال گذراندن دو سال حبس تعزیری خود در زندان تهران بزرگ از بابت شرکت در مراسم «روز جهانی زبان مادری» در سال ۱۳۹۲ است، در حکم جدیدی که علیه‌اش صادر شده، از بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به ۳ سال و ۶ ماه و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» به ۸ ماه حبس تعزیری و با بندهای تکمیلیِ ممنوعیت ۲ ساله از عضویت در دستجات و گروههای سیاسی و ۲ ماه کار اجباری در سازمان بازیافت زباله‌های تهران محکوم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *