صفحه اصلی / آذربایجان / اشاره تلویحی رئیس جمهور آذربایجان به ایران: هیچ کس نمی تواند به زبان دیکته با آذربایجان صحبت کند + ویدئو

اشاره تلویحی رئیس جمهور آذربایجان به ایران: هیچ کس نمی تواند به زبان دیکته با آذربایجان صحبت کند + ویدئو

الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان، با اشاره به حجمه ها و تهدیدات برخی کشورها علیه ملت و دولت آذربایجان (آزربایجان) گفت: «هیچ کس نمی تواند با زبان زور با آزربایجان صحبت کند.»

رئیس جمهور آزربایجان روز یکشنبه (۲۵ مهر۱۴۰۰) در جریان بازدید از فضولی و در حضور جمعی از اهالی این شهر، تهدیدات و تخریبات برخی از کشورهای علیه آزربایجان چه در طول جنگ و چه پس از جنگ را به شدت محکوم کرد.

پرزیدنت علی اف با اینکه به نام ایران اشاره نمی کند اما با توجه به حوادث اخیر و تهدیدات آشکار مقامات رسمی و کشوری ایران، سخنان او تلویحا متوجه تهران و جمهوری اسلامی است.

رئیس جمهور آزربایجان در این باره گفت: «چه در طول جنگ و چه پس از آن و حتی اکنون نیز برخی مشغول تهدید آزربایجان هستند. اما تمامی تلاش های آنها پوچ شده چراکه هیچ کس نمی تواند اراده آزربایجان را بشکند. ما اجازه نخواهیم داد به لیاقت، غرور و استقلال کشورمان آسیبی برسد، این را همه بدانند.»

علی اف افزود: «آنهایی که ما را تهدید می کردند اکنون کجا هستند؟! این باید برای همه درس عبرت شود. هیچ کس نمی تواند با زبان زور و دیکته با آزربایجان صحبت کند.»

رئیس جمهور آزربایجان پیشتر اظهارات و اتهامات مقامات رسمی و کشوری ایران علیه آزربایجان را به شدت محکوم کرده و تاکید داشت که تخریبات تهران «بدون پاسخ نخواهد ماند.»

منبع: گوناز تی وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *