صفحه اصلی / آذربایجان / استاندار سابق آذربایجان شرقی: کارپرداز و بی‌اختیار بودم!

استاندار سابق آذربایجان شرقی: کارپرداز و بی‌اختیار بودم!

محمدرضا پورمحمدی، استاندار سابق آذربایجان‌شرقی دیروز در مراسم خداحافظی و معارفه استاندار جدید این استان، اعتراف کرد که تمامی تصمیمات توسط وزارتخانه ها در تهران گرفته می شود و استانداران فقط «کارپرداز» هستند.

به نوشته فارس، پورمحمدی گفت: «استانداران زیرمجموعه وزیر کشور هستند ولی وقتی احکام آنها به عنوان نمایندگان ارشد دولت در استان توسط شخص رئیس جمهور امضا می‌شود همه دستگاه‌ها را وادار به تعامل می‌کند.»

او افزود: «امیدوارم روزی همانطور که رؤسای جمهور کابینه خود را انتخاب می‌کنند، استانداران هم بتوانند در استان متبوع مدیران دستگاه‌های مختلف را انتخاب کنند.»

استاندار سابق آذربایجان‌شرقی ضمن اعتراف به بی اختیار بودن استانداران گفت: «۸۵ درصد بودجه در اختیار وزارتخانه‌هاست و ما اینجا بیشتر کارپرداز هستیم.»

اعتراف تلخ و دیرهنگام پورمحمدی به بی اختیار بودن استانداران و همه کاره بودن وزیران در حالی است که از بین ۱۹ وزیر دولت تورک ستیز ابراهیم رئیسی تنها یک وزیر تورک انتخاب شده و ۱۸ وزیر دیگر تمام فارس هستند.

هفته گذشته نیز رئیسی تمام ۱۴ معاون خود را از میان فارس ها انتخاب کرد تا کابینه فارسی-فاشیستی خود را تکمیل تر نماید. جالب اینکه از میان ۱۴ معاون رئیسی، ۴ معاون اهل خراسان و ۲ معاون اهل سمنان هستند اما از میان جمعیت ۴۰ میلیونی تورک ها در ایران، هیچ معاونی انتخاب نشده است.

گوناز تی وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *