صفحه اصلی / آذربایجان / استاندار تحمیلی و بیگانه آذربایجان غربی بیشترین بودجه بازآفرینی را به ۴ شهر اکثرا کردنشین اختصاص داده

استاندار تحمیلی و بیگانه آذربایجان غربی بیشترین بودجه بازآفرینی را به ۴ شهر اکثرا کردنشین اختصاص داده

در حالیکه شهر اورمیه بعد از زاهدان بیشترین مناطق حاشیه‌ای را در کشور دارد، «محمدمهدی شهریاری» استاندار سابق و بیگانه آزربایجان غربی، بیشترین بودجه بازآفرینی آزربایجان غربی را به ۴ شهر کردنشین این استان اختصاص داده است.

به نوشته «جارچی اورمو»، یعقوب‌حسینی، عضو شورای شهر اورمیه در این باره گفت: «بیشترین بودجه بازآفرینی در استان آزربایجان‌غربی را شهرهای مهاباد(سویوق بولاق)، بوکان(بی کندی)، سردشت(ساری داش)، اشنویه(اوچ نووا) و مقداری هم خوی جذب کرده است اما سهم اورمیه در این بودجه صفر بوده است.»

این آمار مربوط به دو سال آخر استانداری محمدمهدی شهریاری می‌باشد.

خیانت این استاندار افراطی کردزبان در حالی است که به گفته حسینی، «شهر اورمیه بعد از زاهدان بیشترین مناطق حاشیه‌ای و محروم را در کشور دارد.»

«محمدمهدی شهریاری» از کُردهای بجنورد می باشد که در راستای سیاست های تورک ستیزانه حکومت ایران و کُردیزه کردن غرب آزربایجان، توسط دولت حسن روحانی به عنوان استاندار آزربایجان غربی منصوب شد.

شهریاری دارای افکار تورک ستیزانه و از هواداران گروههای تروریستی کُردی بود. او پس از بستن رسانه های منتقد آزربایجان‌غربی، تهدید خبرنگاران دلسوز این استان و تصفیه مدیران تورک از سمت‌های کلیدی استانداری، زمینه را برای تغییر نرم ترکیب جمعیتی و مدیریتی غرب آزربایجان به نفع گروه‌های تروریستی کُردی و پان ایرانیست‌ها فراهم کرد.

انکار نسل کشی تورک های آزربایجان غربی بدست ارمنی ها در فاجعه جیلولوق، حمایت از گروههای افراطی و تروریستی کُردی، بی حرمتی به شهدای غرب آزربایجان و قربانیان گروههای تروریستی کُردی، اختصاص بخش اعظم بودجه های استان به شهرهای کُردنشین، اختصاص بودجه های کلان به قاچاقچیان و مرزنشیان کُرد تحت عناوین مختلف، دخالت در انتخابات مجلس و شورای شهرهای غرب آزربایجان به نفع کُردها، تنها بخشی از خیانت های این استاندار بیگانه به ملت آزربایجان بود.

در سال ۱۴۰۰ نیز دولت ابراهیم رئیسی «محمدصادق معتمدیان» هوادار گروههای تروریستی کُردی به عنوان استاندار آزربایجان غربی منصوب کرد. معتمدیان نیز از کردهای کرمانشاه می باشد و در حال تکمیل پروژه های تورک ستیزانه تهران در غرب آزربایجان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *