صفحه اصلی / آذربایجان / اردبیل: نصب پوستر و پارچه نوشته در رابطه با قورولتای قلعه بابک + تصاویر

اردبیل: نصب پوستر و پارچه نوشته در رابطه با قورولتای قلعه بابک + تصاویر

روز جمعه ۱۰ تیرماه ۱۴۰۱ فعالین ملی مدنی آذربایجان جنوبی به مناسب سالروز تولد بابک خردمین و گردهمایی سالانه قلعه بابک اقدام به توزیع پوستر و پارچه نوشته در شهر اردبیل کردند.

به گزارش «صحفه اطلاع رسانی عباس لسانی»، بر روی این پارچه نوشته عبارت «بابک قالاسینا گئدمگیمه مانع اولوب آیاقلاریمی کسسن، اللریمله اردبیلی قالایا چئویررم.» نقش بسته است.

مامورین امنیتی پرتعداد حاضر در قلعه بابک که از صبح روز جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱، تعداد آنها بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته بود از تجمع حاضرین ممانعت به عمل آورده ، حتی از رقص و آوازخوانی جلوگیری کرده و مانع از حضور مردم در بالای قلعه بابک شده و آنها را با زور و اجبار به مناطق جنگلی و دره های اطراف قلعه هدایت کرده بودند.

فعالین مدنی حاضر در قلعه بابک، از برخورد مامورین با افرادی که اقدام به فیلمبرداری نموده اند خبر داده و اطلاع داده بودند که گوشی افراد ضبط شده و پس از فرخواندن آنها به مقر موقت نیروی انتظامی دایر در نزدیکی هتل بابک ، کارت ملی یا مدارک شناسایی آنها را ضبط و گوشی برخی از افراد برگردانده شده است.

برخی از فعالین از دستگیری تعدادی از فعالین و افرادی که اقدام به فیلمبرداری از حاضرین و مامورین کرده، خبرداده اند هنوز از جزئیات افراد بازداشتی و یا آزادی احتمالی آنها اطلاع دقیقی در دسترس نمی باشد.

پیشتر گزارشهایی از تماس نیروهای امنیتی و تهدید فعالین مدنی نسبت به حضورشان در قلعه بابک در شهرهای مختلف آزربایجان منتشر شده بود.

منبع: گوناز تی وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *