صفحه اصلی / جهان ترک / رئیس جمهور قبرس شمالی: مبارزه ما در مدیترانه شرقی موضوع مشترک جهان ترک است

رئیس جمهور قبرس شمالی: مبارزه ما در مدیترانه شرقی موضوع مشترک جهان ترک است

رئیس جمهوری تورک قبرس شمالی گفت که مبارزه مردم تورک و مسلمان در مدیترانه شرقی موضوع مشترک جهان تورک محسوب می‌شود.

ارسین تاتار، رئیس جمهوری تورک قبرس شمالی دیروز جمعه طی سخنانی در «همایش رسانه» این شورای در استانبول با اشاره به ظلم و ستمی که تورک‌های قبرس در طول تاریخ متحمل شدند گفت: «مبارزه مردم تورک در مدیترانه شرقی موضوع مشترک کشورهای تورک محسوب می‌شود. ما فرزندان یک ملت هستیم. برای تقویت همکاری شورای تورک در هر نقطه از جهان باید این اتحاد را برقرار کنیم.»

وی افزد: «ما نمایندگان جهان تورک در مدیترانه شرقی هستیم. در مقابل حملاتی که برای از بین بردن جمعیت تورک و مسلمان در این منطقه صورت گرفت، ایستادگی و با حمایت تورکیه موجودیت خود را حفظ کردیم.»

رئیس جمهوری تورک قبرس شمالی همچنین تصریح کرد: «پیروزی آذربایجان پیروزی ماست. رخدادهایی که در این عصر در آن منطقه جریان داشت غیر قابل قبول بود و نشان دادیم که آن را نخواهیم پذیرفت. این پیروزی که با حمایت‌های رجب طیب اردوغان رئیس جمهور تورکیه همراه بود نیز پیروزی همه ما تلقی می‌شود.»

همایش سه روزه رسانه شورای تورک با عنوان «گذشته ریشه‌دار و آینده مقتدر» با حضور نمایندگان رسانه، اساتید دانشگاهی، مسئولین ارشد ادرات و دانشجویان‌ کشورهای عضو این شورا؛ تورکیه، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، کشور ناظر مجارستان و همچنین آذربایجان، جمهوی تورک قبرس شمالی به میزبانی ریاست دفتر ارتباطات نهاد ریاست جمهوری تورکیه در هتل مریوت آسیای استانبول آغاز شد.

آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *