صفحه اصلی / جهان / ترکیه: عملیات ضد تروریستی قفل پنجه در شمال عراق با موفقیت در حال اجراست/ ۱۹ تروریست از پای درآمده‌اند

ترکیه: عملیات ضد تروریستی قفل پنجه در شمال عراق با موفقیت در حال اجراست/ ۱۹ تروریست از پای درآمده‌اند

وزیر دفاع ملی ترکیه اعلام کرد که عملیات ضد تروریستی «قفل پنجه» در شمال عراق با موفقیت و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال اجرا است.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه به همراه یاشار گولر رئیس ستاد مشترک ارتش، ژنرال موسی آوسور فرمانده کل نیروی زمینی ارتش، دریاسالار عدنان اوزبال فرمانده کل نیروی دریایی ارتش و ژنرال حسن کوچک آکیوز فرمانده کل نیروی هوایی کشور در مقر نیروهای زمینی ارتش، با فرماندهان مرکز عملیات فرماندهی «قفل پنجه» از طریق ویدئو کنفرانس جلسه برگزار کرد.

وزیر دفاع ملی ترکیه پس از این جلسه اعلام کرد که عملیات «قفل پنجه» ارتش کشور علیه گروه‌های تروریستی در منطقه متینا، زاپ و آواشین-باسیان واقع در شمال عراق با موفقیت و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال اجرا است، تمامی اهداف شناسایی شده تحت کنترل درآمده و شمار زیادی تروریست‌ نیز از پای درآمده‌اند.

آکار با بیان اینکه عملیات قفل پنجه به منظور رفع تهدیدهای تروریستی از شمال عراق و تامین امنیت مرزها آغاز شده است٬ تاکید کرد: پس از هماهنگی و آمادگی کامل عملیات قفل پنجه را آغاز کردیم. نیروهای مسلح کشورمان ماموریت خود را با موفقیت انجام داده‌اند. پناهگاه‌ها، مخفیگاه‌ها٬‌ غارها، تونل‌ها و انبارهای مهمات تروریست‌ها منهدم شده است.

وی همچنین تصریح کرد: کماندوهای ارتش ترکیه با پشتیبانی بالگردهای آتاک، پهپادهای ساخت کشورمان وارد منطقه شدند. تعداد زیادی از تروریست‌ها از پای درآمدند. فعالیت‌های جستجوی نیروهای مسلح ادامه دارد و انتظار می‌رود در ساعات و روزهای آینده شمار تلفات تروریست‌ها افزایش یابد.

گفتنی است نیروهای مسلح ترکیه از شب گذشته عملیات قفل پنجه را از زمین و هوا علیه گروه‌های تروریستی در مناطق متینا، زاپ و آواشین-باسیان واقع در شمال عراق آغاز کرده‌اند.

همچنین به گفته وزارت دفاع ملی ترکیه، براساس گزارش اولیه٬ ۱۹ تروریست در عملیات قفل پنجه در شمال عراق از پای درآمده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *