صفحه اصلی / جهان ترک / برنامه افزایش گردشگری و توریسم میان ترکیه وآذربایجان جنوبی

برنامه افزایش گردشگری و توریسم میان ترکیه وآذربایجان جنوبی

سرکنسول ترکیه در تبریز با تأکید به اینکه مناسبات مشترک بسیار بین تبریز و ترکیه زمینه‌ساز ارتباط و همکاری‌های مستمر است، از توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه گردشگری و توریسم خبر داد.

چتین تانر در دیدار با مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی، ادامه داد: شهرهای ترکیه و تبریز در زمینه‌های مختلف امکان همکاری دارند که مهم‌ترین زمینه اشتراکات تاریخی، فرهنگی و دینی است که مردمان دو منطقه را به هم نزدیک‌تر کرده است و ما می‌توانیم با بهره‌مندی از این ظرفیت همکاری‌های بیشتری را برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیش‌ از این، بین تبریز و شهرهای ترکیه از جمله استانبول و ارزروم قرارداد خواهرخواندگی امضا شده است، گفت: با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از فعالیت‌های مشترک متوقف شده بود که بر اساس برنامه‌ریزی‌های جدید و فعالیت مجدد فعالان گردشگری، این همکاری‌ها مجدد آغاز خواهد شد.

سرکنسول کشور ترکیه در تبریز با بیان اینکه تعامل و برنامه‌ریزی برای آموزش مشترک فعالان گردشگری دو طرف، یکی از برنامه های طراحی شده است ، گفت: «با توجه به پیشینه موفق کشور ترکیه در صنعت گردشگری، این امکان وجود دارد تا زمینه آموزش مشترک فعالان گردشگری دو طرف را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه انتخاب تبریز به‌ عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال‌های پیشین فرصتی شایسته برای معرفی ظرفیت‌های ارزشمند این شهر تاریخی بود که کشور ترکیه نیز در این امر اقدامات ویژه‌ای انجام داد، گفت: کشور ترکیه طی این سال‌ها با انتشار ویدئوکلیپ‌های جامع معرفی تبریز در ترکیش ایرلاینز و همچنین اختصاص شماره ویژه یکی از مجلات معتبر این کشور به معرفی تبریز در تلاش بود تا بتواند این شهر فاخر را به‌صورت اختصاصی معرفی کند، کشور ما این آمادگی را دارد تا همکاری‌های بیشتری با تبریز در حوزه گردشگری انجام دهد.

تانر اظهار داشت: با توجه به اینکه همه‌ساله میزبان جمع کثیری از ایرانی‌ها در کشور ترکیه هستیم، این آمادگی را داریم تا با همکاری این اداره‌کل زمینه ورود تورهای اروپایی ترکیه را با مشارکت آژانس‌های مسافرتی فعال استان، به تبریز تسهیل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *