صفحه اصلی / بیانیه / بیانیه جبهه دمكراتيك مردمي احواز در خصوص ملت تورک آذربایجان

بیانیه جبهه دمكراتيك مردمي احواز در خصوص ملت تورک آذربایجان

ملت همرزم و مبارز تورک آزربایجان

ملل تحت اشغال ایران 

سیاستهای توسعه طلبانه و تروریستی دولت اشغالگر ایران که کشورهای منطقه را بیش از چهار دهه به جنگهای داخلی و برادر کشی کشانده ودر این زمینه ملیونها انسان بی گناه کشته یا با ترک خانه و کاشانه و وطن خویش همینک در چادرهای پناهندگی زندگی میکنند، . همینک با تهدید کشور برادر و همرزم جمهوری آزربایجان سیاستهای توسعه طلبانه خویش را دنبال میکند. سیاستهای تروریستی و تروریست پروری که منجر به فقر و بدبختی ومحاصره اقتصادی و سیاسی کشور اشغالگر ایران شده و همینک این دولت غرق در بحرانهای داخلی واقلیمی و بین المللی است .

ملت دلیرو همرزم تورک ازربایجان

ملت عرب احواز که دهها سال است برای استقلال سرزمینها دولت خویش مبارزه میکنند و همیشه در صفوف اولیه مبارزه علیه تروریسم و سیاستهای اشغالگران ایرانی است. مواضع خود را چنین اعلام میکند .

۱- جبهه دمکراتیک مردمی احواز سیاستهای توسعه طلبانه دولت اشغالگر و تروریست ایران در مرزهای جمهوری ازربایجان را شدیدا محکوم میکند. 

۲- جبهه دمکراتیک ازمواضع اصولی و قانونی جمهوری آزربایجان در دفاع از مرزها و حقوق ملی خود حمایت میکند و همراه ملت ازربایجان و جمهوری ازربایجان در یک سنگر علیه اشغالگران مبارزه میکند .

۳- جبهه دمکراتیک از فرزندان ملت عرب احواز و دیکر ملل تحت اشغال که بالاجبار در صفوف نیروهای مسلح تروریستی اشغالگران جای دارند میخواهد که از هرگونه شرکت در حمله نظامي به مرزهای جمهوری ازربایجان امتناع کرده و به صفوف مبارزان ملل تحت اشغال بپیوندند.

۴- جبهه دمکراتیک مردمی احواز از کلیه نیروهای ملی عرب در عراق و سوریا و یمن و لبنان و جای جای کشورهای عربی که خواهان متوقف کردن سیاستهای توسعه طلبی تروریستهای ایرانی در کشورهای عربی هستند . در کنار ملت تورک ازربایجان قرار گرفته و همگام با انان علیه اشغالگران ایران در یک سنگر باشند.

۵- جبهه دمکراتیک مردمی احواز از سازمانهای بین المللی میخواهد که به مسئولیتهای قانونی خود عمل کرده سیاستهای تجاوز کارانه دولت اشغالگر ایران را محکوم کرده و با ان مقابله کنند .

فرزندان ملت هسنگر تورک ازربایجان 

سیاستهای اشغالگران دولت ایران به منظور اشغال سرزمینهای جمهوری آزربایجان و دخالت در شئون داخلی ان نه تنها شکست خورده بلکه یقینا در جهت متحد کردن ملت تورک ازربایجان در دوسوی ارس و جهان تورک و ملل تحت اشغال در جغرافیای موسوم به ایران و منطقه خواهد شد که بدون شک منجر به شکست دشمن مشترک و تفکک دولت ساختگی و پوشالی ایران خواهد شد .

پیروز و پاینده باد وحدت مبارزاتی ملل تحت اشغال ایران 

متحد وباهم براي رسيدن به استقلال و ازادي 

جبهه دمکراتیک مردمی احواز 

۲/۱۰/۲۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *