صفحه اصلی / آذربایجان / محکومیت فعال ملی آذربایجان «یوسف سلحشور» به جزای نقدی و شلاق

محکومیت فعال ملی آذربایجان «یوسف سلحشور» به جزای نقدی و شلاق

در رابطه با اعتراضات ۲ مرداد تبریز؛ فعال ملی مدنی آزربایجان‌جنوبی (آذربایجان‌جنوبی)؛ یوسف سلحشور به جزای نقدی و شلاق محکوم گردید.

یوسف سلحشور فعال ملی مدنی آزربایجان‌جنوبی ساکن تبریز توسط شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز به اتهام «ترغيب و تحريک افراد به انجام اعمال خشونت آميز از طريق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی و انجام هياهو و جنجال موجب اخلال در نظم عمومی» مجموعا به دویست و دو میلیون ریال جزای نقدی و ۳۷ ضربه شلاق تعزیزی محکوم شد.

در دادنامه صادره آمده است: «…به استناد مواد ۲ ، ۱۸ ، ۱۹ ، ۳۷ ، ۳۸ ، ۲۱۱ ، ۱۳۴ ،  ۶۱۸ و ۷۴۳ قانون مجازات اسلامی حکم بر محکوميت متهم به پرداخت ۵۱ ميليون ریال جزای نقدی در حق دولت از بابت ارتکاب بزه تحريک افراد به انجام اعمال خشونت آميز و ۱۵۱ ميليون ریال جزای نقدی درجه ۶ بدل از حبس تعزيری درجه ۶ و تحمل ۳۷ ضربه شلاق تعزيری از بابت بزه ايجاد جنجال و هياهو موجب اخلال در نظم عمومی.»

در پایان دادنامه قاضی اعلام نموده است که صرفا مجازات اشد اجراء خواهد شد.

یوسف سلحشور در تاریخ ۳ مرداد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۲۰ مرداد با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان مرکزی این شهر منتقل شده و در تاریخ ۲۳  مرداد با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد‌.

آقای سلحشور فعال مدنی و مربی رقص آزربایجانی بوده و پیشتر نیز بارها توسط سابقه تهدید، احضار، بازداشت و زندان را در پرونده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *