صفحه اصلی / آذربایجان / عباس لسانی در مزار ستارخان؛ دیکتاتورها از جنبش مدنی مردم می ترسند نه از گلوله + فیلم

عباس لسانی در مزار ستارخان؛ دیکتاتورها از جنبش مدنی مردم می ترسند نه از گلوله + فیلم

عباس لسانی فعال سرشناس آذربایجانی محبوس در زندان اردبیل، در سال ۱۳۸۴ در مزار ستارخان می گوید: دیکتاتورها از جنبش عقلانی،مدنی و سیل آسای مردم می ترسند نه از گلوله هایی که از گلوی اسلحه ها بیرون می آیند.

عباس لسانی در مراسمی که بر سر مزار ستارخان سردار ملی در شاه عبدالعظیم در سال ۱۳۸۴ برگزار شد اظهار کرده: هر زمان خواسته ایم صدایمان را به گوش ملت برسانیم، جلویمان را گرفته اند بهتر بگویم این روزها از سخن تو می ترسند. از نوشته هایت می ترسند. این روزها رژیم های توتالیتر و حکومت های دیکتاتور که حقوق ملت ها را نادیده انگاشته و زیر پا می گذارند از حرف هایت می ترسند. این روزها از مرمی ها و گلوله ای که از گلوی اسلحه ها بیرون می آید نمی ترسند، بلکه از جنبش عقلانی و ملی و حرکت سیل آسای مردم می ترسند.

این فعال سرشناس آزربایجانی در قسمت دیگری از سخنرانی اش گفته است:

برادران و خواهران عزیز ما به تمام خواست ها و مطالبات مدنی مان خواهیم رسید. هیچ تردیدی به خود راه ندهید. فقط برای رسیدن به این خواسته ها باید قدرت را در دست بگیریم. بدون قدرت هیچ حقی را نمی توانیم به دست آوریم. این قدرت به غیر از قدرت ملتمان نیست، این قدرت به غیر از بیداری ملتمان نیست. ما تمام سعی و تلاش، همه ی ابزارها، تمام تکنولوژی ها،اعم از تکنولوژی های سمعی و بصری و نوشتاری و هر نوع تکنولوژی ای که در اختیار داریم را باید برای بیداری ملتمان استفاده کنیم.

این زندانی سیاسی آزربایجانی گفته است: حرکت ملی آزربایجان مانند یک آب روان است. برکه نیست که در یک جا راکد بماند. از هر جا که راهش را بگیری از جای دیگری روان شده و به سیل بدل خواهد شد. ما از میدان ها، خیابان ها و آسفالت های شهر صدایمان را به گوش دنیا خواهیم رساند.

هموطنان عزیز، یک ملت، یک حرکت و یک نهضت نه به خاطر ماهیت وجودی خود، بلکه توسط حاکمان ظالم سرکوب شده و از میان برداشته می شود. ما یک تعهد بزرگ داریم و آن هم آگاه کردن ملتمان است. در درون این بیداری، بزرگ ترین وظیفه ی ماست که حرکت ملی آزربایجان را آنطور که هست به ملت معرفی کنیم. چون اگر ما این کار را انجام ندهیم حکومت این کار را انجام می دهد و البته آنگونه که به نفع خویش است انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *