صفحه اصلی / آذربایجان / دیدار «احمد اوبالی» با «مایک دوران» و بحث درباره کتاب «داستان‌های سحرانگیر تبریز»

دیدار «احمد اوبالی» با «مایک دوران» و بحث درباره کتاب «داستان‌های سحرانگیر تبریز»

«احمد اوبالی» مدیر تلویزیون گونازتی‌وی و «مایک دوران» معاون سابق پنتاگون دیدار و درباره کتاب «داستان‌های سحرانگیر تبریز» گفتگو کردند.

مایک دوران در توییتر خود در این باره نوشت: «دوست عزیز تبریزی‌ام احمد اوبالی به دیدارم آمد تا به کمک کتاب مورد علاقه جورج دیک، اسرار بیشتری از سرزمین اش را برایم بازگو کند.»

احمد اوبالی نیز توییت مایک دوران را ریتویت کرد و نوشت: «من هم به باشگاه کتاب راه اندازی شده توسط “مایک دوران” و “لوک کافی” پیوستم. کتاب بعدی درباره “نظامی” شاعر بزرگ آذربایجانی خواهد بود. ایران فراتر از فارس هاست.»

در روزهای گذشته، «جورج دیک» در یک توییت معنادار با انتشار عکسی از خودش که کتاب «تبریزین سئحرلی ناغیللاری» را در دست داشت، نوشت: «من با مطالعه‌ این کتاب بزرگ که به تازگی به دستم رسیده، در مورد تاریخ و فرهنگ آزربایجان در تبریز، اطلاعات بسیاری کسب کرده‌ام.» این توییت خشم حکومت ایران را برانگیخت و «عباس موسوی» سفیر ایران در آزربایجان سفیر اسرائیل را به مرگ تهدید کرد.

شهروندان آزربایجان شمالی نیز در محکومیت گستاخی سفیر ایران و در حمایت از سفیر اسرائیل و آزربایجان جنوبی، کمپین خواندن کتاب «داستان‌های سحر انگیز تبریز» راه اندازی کردند و تصاویر خود را در حالیکه کتاب «داستان‌های سحر انگیز تبریز» در دست دارند را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند. این کمپین به شدت مورد استقبال کاربران قرار گرفته و در آزربایجان شمالی ترند شد. در سطح جهان نیز درخواست برای خرید این کتاب به شدت افزایش یافت و این کتاب به سرعت به فروش رفت و در سایت آمازون نیز نایاب شد.

«مایک دوران» معاون سابق پنتاگون نیز در توییترش تصاویری از شهروندان آزربایجان شمالی که کتاب «داستان‌های سحرانگیر تبریز» را در دست دارند را منتشر کرد و خطاب به «جورج دیک» سفیر اسرائیل در آزربایجان نوشت: «ببین چکار کردی جورج دیک! همه دارند درباره تبریز می خوانند!»

لوک کافی، رئیس اندیشکده هادسون آمریکا هم به کمپین کتاب‌خوانی «داستان‌های سحرانگیر تبریز» پیوست و در توییترش  نوشت: «من چیزهای زیادی درباره تاریخ آذربایجان فرهنگ در تبریز می آموزم»  او در ادامه از «جورج دیک» سفیر اسرائیل در آذربایجان شمالی تشکر کرد و خطاب به وی نوشت: «با تشکر از توصیه این کتاب فوق العاده»

گونازتی‌وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *