صفحه اصلی / آذربایجان / خوی: توزیع گسترده پوسترهای حمایتی از اکبر نعیمی

خوی: توزیع گسترده پوسترهای حمایتی از اکبر نعیمی

فعالین ملی آذربایجان جنوبی با نصب صدها پوستر «اکبر نعیمی» در سطح شهر خوی به حمایت از این فعال دربند آزربایجانی پرداخته و خواستار آزادی وی شدند.

بر روی پوسترهای توزیع شده در شهر خوی به زبانهای تورکی و فارسی نوشته شده:

«بیز وطن اوغروندا چالیشانلاریمیزی اونوتمایاجاییق»

«مهندس اکبر نعیمی فعال حقوق بشری را آزاد کنید»

بر روی این پوسترها همچنین جمله ای از اکبر نعیمی با این عنوان درج شده: «میللتیمیزن ایچینده اولوب، یانیندا دوروب، صداقتله آیدین گله‌جه‌یه آتدیم آتمالییق»

مهندس اکبر نعیمی هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت ۹ سال و ۸ ماه خویش در سالن ۳ اندرگاه ۴ زندان اوین می باشد .آقای نعیمی تیر ماه ۱۴۰۰ در شهر تبریز بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان اوین منتقل شد.

مهندس نعیمی از اعضای شورای مرکزی موسسه غیردولتی اورین و از مؤسسین «کانون گونه‌باخان» است که پیشتر با تنگ نظری های عوامل حکومت ایران در شهرستان خوی لغو امتیاز و پلمپ گردید.

آقای نعیمی جزو فعالین پیشرو در رابطه با فراکسیون نمایندگان تورک مجلس بود.همچنین یاد شده از مشارکت کنندگان و یکی از سخنرانان مراسم روز جهانی زبان مادری در شهرستان بهارستان به تاریخ دوم اسفند ماه ۹۲ در تهران بود. که این موضوع در دادنامه صادره بر علیه وی نیز بعنوان عناوین اتهامی قید گردیده است.

او به عنوان اکتیویست مدنی، همکاری تنگاتنگ با مؤسسات و نشریات مختلف دانشجویی داشته و در حوزه حقوق بشری نیز با جستاری در صفحه توییتری اش می توان به وضوح از دیدگاه و فعالیت های وی در آن حوزه آشنا شد.

این فعال حقوق بشری توسط دادگاه انقلاب شهر تهران از بابت اتهام های «عضویت در گروه غیرقانونی، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی به نفع گروههای مخالف نظام جمهوری اسلامی» در مجموع به ۹ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و مجازات تکمیلی «دو سال منع خروج از کشور و منع عضویت در احزاب گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی» و«تهیه پژوهش نامه‌ای در نود صفحه با موضوع سیاست استعماری تفرقه افکنی به وسیله ترویج قومیت گرایی و ضرورت عقلی و شرعی وحدت امت اسلامی به صورت دستنویس تالیف،در هر دو صفحه بایست یک رفرنس به کتب دارای مجوز از وزرات ارشاد(اسلام و ملیت و قومیت از دیدگاه امام–قومیت و قوم گرایی در ایران)» محکوم شده بود و این حکم عینا در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *