صفحه اصلی / آذربایجان / تغییر نام ارومیه به یک نام مجعول کُردی توسط تاکسی اینترنتی ماکسیم

تغییر نام ارومیه به یک نام مجعول کُردی توسط تاکسی اینترنتی ماکسیم

شرکت تاکسی اینترنتی «ماکسیم» همراستا با اهداف توسعه طلبانه گروههای تروریستی کُردی، نام اورمیه را به نام جعلی «ورمی» تغییر داد.

این نام جعلی توسط گروههای تروریستی کُردی به شهر اورمیه اطلاق می شود. این اقدام خشم شهروندان آذربایجانی را برانگیخته و اعتراضات زیادی را به همراه داشته است.

به نوشته «جارچی اورمو» توحید روانبخش آذر رئیس اداره نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ارومیه با انتشار بیانیه‌ای از ارسال نامه‌ای به شرکت ماکسیم‌ به منظور اصلاح نام اورمیه خبر داده و اعلام کرده در صورت عدم تمکین و عدم اصلاح این شرکت، مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.

راشا پارس رایان(تاکسی اینترنتی ماکسیم)، متعلق به یک شرکت تاکسیرانی روسی است که از سال ۱۳۹۶ وارد بازار ایران شده و دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد.

گروههای افراطی و تروریستی کُردی، برای مشروعیت بخشیدن به اشغال سرزمین های تاریخی غرب آزربایجان در صدد تحریف و تغییر اسامی تورکی این مناطق مخصوصا در اورمیه، سولدوز، تیکان تپه، سویوق بولاق و سایین قالا هستند.

گستاخی گروههای افراطی و تروریستی کُردی، تحت حمایت های همه جانبه مسئولان ایران صورت می گیرد. حکومت ایران تلاش دارد با حمایت های آشکار از گروههای تروریستی کُردی، ارائه بسته های تشویقی به کردها از جمله قاچاق آزادانه و سپردن پستهای کلیدی آزربایجان غربی به کُردها و کُردیزه کردن غرب آزربایجان، ضمن تضعیف قدرت تورک‌ها، بین تورک های آزربایجان جنوبی و تورک های تورکیه دیوار حائل ایجاد کند.

چندی پیش نیز گروههای تروریستی کُردی نام «کاظیم‌خان‌داشی» را در گوگل مپ به نام «سمیتکوداشی» تغییر داده بودند. کاظیم‌خان داشی نماد مقاومت غرب آذربایجان در مقابل اقدامات توسعه طلبانه گروه‌های تروریستی کُردی است. محلی که سالها کاظم‌خان قوشچو با نیروهای خود علیه زیاده‌خواهی سیمیتکوی قاتل جنگید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *