صفحه اصلی / آذربایجان / تعرض به محوطه کنسولگری آذربایجان در تبریز+ تصاویر

تعرض به محوطه کنسولگری آذربایجان در تبریز+ تصاویر

پس از حمله گروه های تروریستی تحت امر ایران به سفارت جمهوری آذربایجان (آزربایجان) در لندن، این بار محوطه کنسولگری آزربایجان مورد تعرض قرار گرفت.

به بهانه ماه محرم عوامل حکومتی ایران با تعرض به محوطه ساختمان کنسولگری آزربایجان اقدام به نصب پرچم های مذهبی در مقابل محوطه کنسولگری نمودند.

خبرگزاری «فارس نیوز» با تقدیر از این تعرض مدعی شد: «در پی ممانعت دولت جمهوری آزربایجان از نصب پرچم‌های محرم توسط مردم و جمع‌آوری پرچم‌های حسینی از سوی نیروهای امنیتی در آن کشور، تعدادی از جوانان تبریزی با نصب پرچم عزای حسینی در اطراف و مقابل کنسولگری جمهوری آزربایجان در تبریز اعتراض خود را به این شکل اعلام کردند.»

براساس این گزارش، در ماه محرم، مقامات جمهوری آذربایجان از تشدید محدودیت های تبلیغ اسلام و ممنوعیت نصب پرچم های مذهبی و تبلیغ دین در اماکن عمومی در این جمهوری خبر داده بودند.

این در حالی است که تمامی ادیان از جمله مسلمانان در کشور آزربایجان هیچ نوع محدودیت مذهبی وجود ندارند و مسلمانان در اجرای مراسم های دینی خود آزادند.

هفته گذشته نیز اقدامی مشابه در جریان حمله تروریستی گروه های دینی وابسته به ایران پرچم مقدس آزربایجان از مقابل سفارت برداشته و برای دقایقی به جای آن پرچم دینی مربوط به رهبران دینی ایران را نصب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *