صفحه اصلی / آذربایجان / اردبیل: اعزام فعال سرشناس آذربایجانی «عباس لسانی» به پزشکی قانونی

اردبیل: اعزام فعال سرشناس آذربایجانی «عباس لسانی» به پزشکی قانونی

فعال ملی مدنی آزربایجان‌جنوبی (آذربایجان‌جنوبی)؛ «عباس لسانی» به پزشکی قانونی شهرستان اردبیل اعزام شد.

عباس لسانی فعال ملی مدنی سرشناس آزربایجان که محبوس در بند ۷ ( امنیتی ) زندان اردبیل می باشد، امروز ۴ بهمن ۱۴۰۰ طی تماس با خانواده اطلاع داده، «جهت انجام معاینه و اظهار نظر اعضای کمیسیون به پزشکی قانونی شهرستان اردبیل» اعزام شده است.

اعزام این زندانی سیاسی سرشناس تورک در پی ارائه جواب آزمایش «ام آر آی» (MRI) و مدارک پزشکی مبنی بر لزوم جراحی فوری دیسک کمر ایشان به زندان و برای دومین بار صورت گرفته است.

پیشتر پزشکی قانونی در نامه ای آقای لسانی را جهت معاینه به پزشک متخصص مورد اعتماد وتایید مدارک و آزمایشات معرفی کرده بود.

در تاریخ ۲۹ مهر امسال نیز‌ با‌ وخیم‌ شدن‌ وضعیت‌ آقای لسانی‌ بعد‌ از اعزام‌ به بیمارستان‌ فاطمی‌ اردبیل به‌ تشخیص‌ پزشکان‌ بیمارستان‌ برای‌ انجام‌ تست‌ ام‌ آر آی‌ خارج‌ از بیمارستان اعزام‌ شده‌ بود.

آقای لسانی مدتهاست در زندان با مشکل دیسک کمر روبرو بوده و مداخله‌های ارگانهای امنیتی در پرونده او باعث سهل انگاری مسئولین زندان در قبال سلامت جسمانی وی را شده است.

کمبود تجهیزات بهداری و عدم‌ امکانات‌ کافی‌ در زندان مرکزی اردبیل، دست کادر درمان این مرکز در مواجهه با تشخیص درست علل بیماری زندانیان را خالی گذاشته و اغلب رنجهای مضاعف و طولانی مدت به زندانیان آنجا تحمیل کرده است.

عباس لسانی پیشتر و در دوره همه‌گیری کرونا نیز علی رغم توصیه‌های کادر درمان بهداری مبنی بر لزوم مرخصی استعلاجی برای وی با دخالت نیروهای امنیتی روزها و هفته‌ها از دسترسی به امکانات درمانی محروم مانده بود.

وی نهایتا به جهت وخامت حالش، واکنش شدید کاربران مجازی و فعالان ملی مدنی به این موضوع را همراه گشته و باعث شد هئیتی از شبکه بهداشت و درمان این شهر با حضور در زندان به مداوای او بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *